Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

Bir tarafta Yunus Emre Mah. Üniversite Cad. No/18-C Pamukkale/DENİZLİ  adresinde bulunan THEF Organizasyon Turizm iç ve Dış Tic. Ltd. Şti. (Bundan sonra THEF Organizasyon olarak anılacaktır) diğer tarafta saldafest.com internet sitesinden bilet satın alan Tüketici (“Müşteri” olarak anılacaktır) aşağıdaki şartlar doğrultusunda işbu sözleşmeyi akdetmişlerdir.

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İş bu sözleşmenin konusu Müşteriye, saldafest.com  internet sitesi üzerinden elektronik ortamda, festival bileti alınmasına ilişkin olarak bilet satılması hizmeti olup; Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

3. KULLANIM KOŞULLARI

Müşteri, saldafest.com adlı internet sitesinde yer alan “Gizlilik Koşulları” başlıklı metni okuduğunu ve gizlilik maddeleri hakkında eksiksiz bilgiye sahip olduğunu işbu Sözleşme ile kabul ve beyan etmektedir.

4. SATIŞ VE HİZMETE İLİŞKİN GENEL ŞARTLAR

4.1. Müşteri, festival biletini internet sitesi üzerinden seçimi yaptığı takdirde fiyatını görebilecektir.

4.2. Festival biletleri, saldafest.com üzerinden yalnızca banka kartı veya kredi kartı ile satın alınabilir. Müşteri, internet üzerinden bilet satın alması halinde kendisine ödeme yapmak üzere, tercih etmesi için kredi kartı veya banka kartı seçenekleri sunulacaktır. Müşteri, bu kredi kartı veya banka kartı seçeneğinden kendisine uygun olanı tercih edecek işlemini tamamlayacaktır.

4.3. Bilet fiyatları, 3 farklı kategoride olup farklı paketler (Kombine bilet, Kombine + Kamp bilet , Günlük bilet) ile müşteriye sunulmaktadır. Bilet fiyatlarına tüm vergi ve harçlar dahil olup; biletin internetten satılmasına ilişkin hizmet bedeli dahildir. İnternet bilet satış hizmetine ilişkin ücrette saldafest.com’un değişiklik yapma hakkı saklıdır. İnternet bilet satış hizmetine ilişkin ücrette yapılacak değişiklikleri Müşteri kabul ve beyan eder.

4.4. Saldafest.com  tarafından işlem gören her bilet için, saldafest.com hizmet bedeli alınmamaktadır.

4.5. Saldafest.com üzerinden satın alınmış olan festival biletleri, yalnızca mail yolu ile teslim alınabilir.

4.6. Saldafest.com üzerinden Festival tarihinin son gününe kadar bilet satın alınabilir.
4.7. Gününde ve saatinde kullanılmayan festival biletleri geçersiz olup, hizmet bedeli iadesi ve/veya değişikliği yapılması mümkün değildir.

4.8. Müşteri, THEF Organizasyon’un belirlediği maximum bilet sayısından fazla bilet satın alamaz. THEF Organizasyon bu uygulama ile olası kötü niyetli bilet satışlarını önlemektedir. Müşteri, satın almış olduğu biletleri karaborsa yolu ile kanuna aykırı olarak satamaz.

4.9. Saldafest.com ile birlikte saldafest.com ‘un tüm ortakları, çalışanları ya da içerik sağlayıcıları, sebebi ve süresinden bağımsız olarak saldafest.com ’da ortaya çıkabilecek olası hata, kusur ve ihmallerden, veya bilgi eksikliğinden ve gecikmeden dolayı meydana gelebilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Saldafest.com ile birlikte saldafest.com’un tüm ortakları, çalışanları ya da içerik sağlayıcıları, Müşterinin ve 3.şahısların tazminat, ceza ve sair ve her ne nam altında olursa olsun talep edecekleri alacak taleplerinden dolayı sorumluluk kabul etmez.

4.10. Alınan festival biletlerine ilişkin olarak kontrol etme, muhafaza etme yükümlülüğü Müşteri aittir. Bu yükümlülüğün yerine getirilmemesinden doğan zararlardan Müşteri sorumlu olacaktır.

4.11. Saldafest.com üzerinden festival bileti alarak;

- Satın alınmış her festival bileti için seçmiş olduğunuz kategorideki bilet türünü kabul etmiş bulunuyorsunuz.

- Saldafest.com uygun gördüğü ve/veya teknik aksaklıklar olması halinde festival bileti satmayı reddetme, festival biletleri satışını feshetme hakkının saklı olduğunu kabul etmiş bulunuyorsunuz.

4.12. Saldafest.com üzerinden satın alma işlemi yapılırken, ilgili festivalin Kültür Bakanlığı tarafından belirlenen yaş sınıflandırılması esasına dikkat edilmelidir. İlgili festivalin yaş sınırlamasına uygun olmayan kişilerin bileti iptal edilebilir ve saldafest.com çalışanları ortaya çıkacak aksaklıktan sorumlu tutulamaz.

4.13. Saldafest.com üzerinden satın alınmış olan festival biletlerinin, iade, iptal veya değişimi yapılmamaktadır

4.14 Saldafest.com üzerinden bilet alan müşteriler aşağıdaki kuralları kabul etmiş sayılır.

 • Festival biletlerinin iade edilmesi veya festival biletlerinde değişiklik yapılması mümkün değildir.
 • Festival biletinin kaybolması veya çalınması, alıcı sorumluluğundadır. Çalınan ya da kaybolan biletin yenisiyle değiştirilmesi veya para iadesi mümkün değildir.
 • Festival alanına profesyonel ses ve görüntü kaydı yapan cihazlar, içecekler, cam, plastik şişe, teneke, havai fişek, yanıcı parlayıcı her türlü nesne (parfüm, böcek ilacı vb.), silah veya keskin nesneler getirmek yasaktır. Ayrıca yanınızda getirmeyi planladığınız katlanabilir sandalye ya da şemsiyeler güvenlik tarafından içeri alınmayabilir.
 • Festival biletini satın alanlar, festival konserlerinin görüntü ve/veya ses kaydından alıntı yapamaz, bu konserlerin ve sanatçıların görüntülerini içeren görsel ve/veya işitsel kayıtları kaydedemez, ses ve görüntü taşıyıcılara ve/veya fonogramlara kayıt ederek çoğaltamaz ve yayımlayamaz ve umuma dağıtamaz, TV kanallarında, internet mecrasında ve GSM operatörleri kanalıyla yayınlanamaz.
 • Festival alanında ateş yakmak kesinlikle yasaktır. 
 • Festival için bilet satın alanlar, organizatör ve güvenlik ekibinin belirleyeceği üst ve çanta aranması dahil her türlü güvenlik önlemini kabul etmiş sayılır. Bu önlemlere uymak istemeyen katılımcıların, alana giriş haklarının iptal edileceği gibi bilet iadesi de yapılmayacaktır.
 • Aldığınız biletin sahte olma ihtimali olabileceği için sokakta satılan biletleri satın almayın.
 • Festival organizatörü ve görevlileri, çalınan ya da kaybolan eşyalardan sorumlu değildir. Kaybolmasını göze alamayacağınız değerli eşyalarınızı festival alanına getirmemeniz tavsiye olunur.
 • Festival biletleri, organizatörün izni olmadan ticari veya promosyon amaçlı kullanılamaz. Buna ek olarak, organizatörün izni olmadan festival alanında herhangi bir ticari veya tanıtım faaliyeti yürütmek kesinlikle yasaktır.
 • Organizatör, festival programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda gerçekleşecek olası değişiklikler, festival biletinin tam ve ya kısmi iadesi için neden arz etmez.
 • Festival bileti kopyalamaya çalışan herkese dava açılacaktır.
 • Festival alanı dışında yaşanacak durumlarla ilgili olarak organizatörün ve festival güvenliğinin sorumluluğu ve yetkisi yoktur.
 • Basın tarafından festival boyunca görüntü ve ses kaydı yapılacaktır. Bilet satın alan herkes, görüntülenmeyi kabul etmiş sayılır.
 • Organizatör ve/veya resmi bilet distribütörü katılımcıdan kimliğini doğrulamak amacıyla ibraz etmesini isteyebilir. 
 • Günlük bilet satın alan katılımcılar, festival alanına etkinlik günü saat 12:00'dan itibaren giriş yapabilirler. Konserlerin sona ermesinin ardından günlük bilet sahibi katılımcıların alanda kalmaları yasaktır.
 • Kombine bilet sahipleri konser alanına 29 Haziran 2018 Cuma günü saat 10:00'dan 2 Temmuz 2018 Pazar günü saat 02:00'a kadar diledikleri saatte giriş yapabilirler. 
 • Günlük bilet ve kombine bilet sahiplerinin kamp alanına girmesi kesinlikle yasaktır.
 • Konaklamalı kombine bilet alan katılımcılar, festival ve kamp alanına 29 Haziran 2018 Cuma 09:00'dan itibaren giriş yapabilirler. Kamp alanının 1 Temmuz 2018 Pazartesi günü saat 12:00'ye kadar terk edilmesi gerekmektedir.
 • Konaklamalı Bilet sahiplerinin kamp alanında konaklayacağı noktalara kamp görevlileri karar verecektir. Çadırınız kurulduktan sonra yerini ezberlemeniz faydalı olacaktır. 
 • Rezervasyon yaptırmak mümkün değildir. 
 • Araba, motosiklet, römork, karavan vb. araçların kamp alanına alınmasına izin verilmemektedir. 
 • Ateş yakmak, mangal yapmak, her türlü gaz ekipmanı, parfüm deodorant gibi ateşlemeye elverişli kozmetik ürünleri, cam, mum, taslak ekipman, teneke kutular, jeneratör, hi-fi ekipmanları, keskin nesneler ve silah gibi maddelerin kamp alanına da festival alanına da sokulması yasaktır. 
 • Kamp alanında organizatörün onayı dışında herhangi bir ticari faaliyet yasaktır.Kamp alanı dışında konaklama yapmak kesinlikle yasaktır.
 • Kaybolan ve bulunan eşyalar festival prodüksiyon ofisine bırakılır ve her günün sonunda bulunan eşyalar en yakın Polis Karakoluna tutanakla teslim edilir. Yanınızda kaybolmasını göze alamayacağınız değerli eşyalarınızı getirmemenizi bir kere daha öneririz.
 • Festival biletleriyle alana gelen ya da alandaki bilet satış noktasından bilet satın alan katılımcıları aldıkları biletin sınıfına göre bileklik takılır. Bu bileklik katılımcının festival alanına girip çıkmasını sağlamaktadır. Koparılan ve çıkartılan bilekliklerini tekrar takılamadığını ve bileklik olmaksızın alana giriş yapamayacağınızı, alanda bilekliği olmadığı tespit edilen katılımcıların dışarı çıkartılacağını hatırlatırız. Bilekliğinizi çıkartmanız durumunda yeniden bilet satın almak zorunda kalacağınızı da lütfen unutmayınız. 
 • Festival alanında herkesin ihtiyacını karşılayacak çeşitlikte denetlenen yemek stantları olacaktır.  Festival dışındaki seyyar satıcılardan zehirlenme olasılığını düşünerek yiyecek alınmamasını tavsiye ederiz.
 • Festival alanında kurulacak portatif WC’ler ücretsiz olarak kullanılacak ve bakımı ve temizliği ilgili firma tarafından yapılacaktır. Katılımcılarımızın WC’leri kabinlerin içerisindeki uyarıları dikkate alarak kullanmaları gerekmektedir. Aksi durumlarda yaşanacak aksilikler belli süreyle tüm WC’lerin kullanımını engelleyebilir.
 • Festival alanının krokisinde görebileceğiniz noktada 24 saat hizmet verecek bir ilk yardım çadırı ve ambulans bulunacaktır.
 • Tüm GSM operatörleri alanda mobil baz istasyonları kurarak altyapılarını güçlendireceklerdir. Bu durum telefonların sorunsuz çalışacağı anlamına gelmemektedir. Telefonların çekmemesi ya da çalışmaması durumunda başvurmanız gereken
 • Kamp alanında çadır kurulumları esnasında görevli personel çadır ölçüleri ve kişi sayısını göz önüne alarak gereksiz alan kullanımlarına izin vermeyecektir.

 

5. CAYMA HAKKI

Müşteri, iş bu sözleşmenin akdedildiği tarihten itibaren cayma hakkına sahip değildir.. Festivalin iptali ya da ertelenmesi durumunda THEF Organizasyon festival bilet ücretlerinin geri ödemesini taahhüt eder


 6. DİĞER HÜKÜMLER

6.1. Bilet satışına ilişkin bilgiler THEF Organizasyon tarafından kayıt altında tutulacak ve herhangi bir uyuşmazlık halinde yapılan satışa ilişkin kayıtlar ilgili kurum ve kuruluşlara sunulacaktır.

6.2. THEF Organizasyon  sahibi olduğu internet sitesinde oluşabilecek dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir.

6.3. Müşteri, siteyi kullanımı sırasında işbu Sözleşme ve Kullanım Koşulları ile sitede yer alan tüm şartlara, sitenin ilgili yerlerinde yapılan açıklamalara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini aksi halde bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

7. İHTİLAF HALLİ

İş bu sözleşmenin uygulanmasından doğan uyuşmazlıklarda Bakanlık tarafından belirlenen parasal sınırlar dahilinde Müşteri’nin hizmet satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti yetkilidir.

8. YÜRÜRLÜLÜK

İş bu sözleşmenin kabul edilerek onaylanması ve internet sitesi üzerinden verilen siparişe ait ödemenin gerçekleşmesi ile birlikte Müşteri, iş bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacak ve iş bu sözleşme yürürlüğe girecektir.

Müşteri, sözleşme konusu hizmetin nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, sözleşmeden cayma hakkı ve sözleşmenin getirdiği tüm hak ve yükümlülükler konusunda doğru ve eksiksiz olarak bilgi sahibi olduğunu herhangi bir itirazı olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICIYA AİT BİLGİLER

ÜNVAN

:

THEF Organizasyon Turizm iç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

VERGİ NUMARASI

:

Pamukkale Vergi Dairesi 8430393455

E-POSTA

:

info@saldafest.com

THEF ORGANİZASYON ÇAĞRI MERKEZİ

:

0539 854 00 31

ADRES

:

Yunus Emre Mah. Üniversite Cad. No/18-C Pamukkale/DENİZLİ

2. SÖZLEŞME KONUSU HİZMETİN NİTELİKLERİ

Biletin internet sitesi üzerinden satın alınması esnasında fiyatı sitede görülecektir. Bu bedele tüm harç ve vergiler dahildir.

Festival biletleri, saldafest.com üzerinden yalnızca banka kartı veya kredi kartı ile satın alınabilir. Müşteri, internet üzerinden bilet satın alması halinde kendisine ödeme yapmak üzere, tercih etmesi için kredi kartı veya banka kartı seçenekleri sunulacaktır. Müşteri, bu kredi kartı veya banka kartı seçeneğinden kendisine uygun olanı tercih edecek işlemini tamamlayacaktır.

İnternet bilet satış hizmetine ilişkin ücrette değişiklik olabileceğini Müşteri kabul ve beyan eder.

Saldafest.com üzerinden festival tarihinin son gününe kadar bilet satın alınabilir

Gününde ve saatinde kullanılmayan festival biletleri geçersiz olup, hizmet bedeli iadesi ve/veya değişikliği yapılması mümkün değildir.

3. CAYMA HAKKI

Müşteri, iş bu sözleşmenin akdedildiği tarihten itibaren cayma hakkına sahip değildir.. Festivalin iptali ya da ertelenmesi durumunda THEF Organizasyon festival biletlerinin iadesini ya da geri ödemesini taahhüt eder

4. YETKİLİ MAHKEME

Müşteri, iş bu sözleşmenin uygulanmasından doğan uyuşmazlıklarda şikayet ve itirazları konusunda başvurularını Bakanlık tarafından belirlenen parasal sınırlar dahilinde hizmet satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne yapacaktır.

İş bu ön bilgilendirme formu elektronik ortamda Müşteri tarafından okunarak kabul edildikten sonra mesafeli satış sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

Müşteri, ön bilgilendirme formunda belirtilen maddeleri okuduğunu, kabul ettiğini ve herhangi bir itirazının olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.