Nasıl gidilir?

Salda Gölü, Burdur ili Yeşilova ilçesi sınırları içerisindedir. Yeşilova’ya 5 km, Burdur’a 56 km, Denizli’ye 96 km, Antalya’ya 159 km mesafededir.

Türkiye’nin en derin ve en temiz gölü özelliğini taşıyan Salda Gölü, yolların sapasında kaldığından gerektiği ilgiyi üzerinde toplayamamıştır. Burdur-Denizli-Antalya şehirlerinin tam ortasında bulunan Salda Gölü, şehirler arası ana yolların üzerinde bulunmadığından, şehirler arası seyahatlerde otobüs firmaları bu yolları tercih etmemektedir. Ancak özel araçlarla bu yolu kullananlar bu eşsiz doğa güzelliğini görebilme imkanına sahip olmaktadırlar.

Burdur’dan Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Burdur’dan Salda Gölü’ne özel araçlarıyla gitmek isteyenler; Burdur-Hacılar-Yeşilova istikametinde ilerlemelidirler.

Şehirler arası otobüs firmalarıyla gitmek isteyenler; Burdur Otogarı’ndan Yeşilova minibüslerine binerek Salda Gölü’ne ulaşabilirler.

Antalya’dan Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Antalya’dan Salda Gölü’ne özel araçlarıyla gitmek isteyenler için iki yol bulunmaktadır. Birincisi Antalya-Çavdır-Karamanlı yolu, ikincisi Antalya-Acıpayam-Güney yolu. Birinci yol ikinciye nazaran daha kısa sürer.

Şehirler arası otobüs firmalarıyla gitmek isteyenler; Antalya Otogarı’ndan direk Yeşilova minibüslerine binerek Salda Gölü’ne ulaşabilirler.

Denizli’den Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Denizli’den Salda Gölü’ne özel araçlarıyla gitmek isteyenler; Denizli-Serinhisar-Güney istikametinde ilerlemelidirler.

Şehirler arası otobüs firmalarıyla gitmek isteyenler; Denizli Otogarı’ndan Yeşilova minibüslerine binerek Salda Gölü’ne ulaşabilirler.

 

Denizli Çardak Havalimanından Salda Gölüne Nasıl Gidilir?
 

Denizli Çardak havalimanından Salda Gölüne gitmek isteyenler önce Denizli'ye geçip daha sonra Salda Gölüne ulaşabilirler. Özel araç ile havalimanından geçecekler Beylerli istikametinden devam edebilirler ya da Burdur üzerinden Salda gölüne ulaşabilirler.

Isparta'dan Salda Gölüne Nasıl Gidilir?
 

Isparta'dan Salda Gölüne gitmek isteyenler önce Burdur!a geçip daha sonra Yeşilova istikametine doğru Salda Gölüne ulaşabilirler.